Магазин

Вилијам и Кејт чекаат ќерка

Вилијам и Кејт чекаат ќерка

Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ќе добијат ќерка. Според британскиот таблоид National Enquirer војвотката на последниот ултразвук дознала дека носи девојче.

Двојката веќе има изјавено дека доколку станат родители на девојче тоа ќе го носи името Дијана, по трагично починатата принцеза Дијана.

Инаку, Кејт има високоризична бременост и мора многу да биде внимателна и да одмора.