понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Вилијам и Кејт чекаат ќерка

william-kate

Последни вести

Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ќе добијат ќерка. Според британскиот таблоид National Enquirer војвотката на последниот ултразвук дознала дека носи девојче.

Двојката веќе има изјавено дека доколку станат родители на девојче тоа ќе го носи името Дијана, по трагично починатата принцеза Дијана.

Инаку, Кејт има високоризична бременост и мора многу да биде внимателна и да одмора.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести