петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вилја жали за пропаднатиот трансфер во Арсенал

david vilja

Поврзани вести

Репрезентативецот на Шпанија и стандарден првотимец во дресот на Атлетико (М), Давид Вилја, откри дека пред една година добил примамлива понуда од лондонскиот премиерлигаш Арсенал.

„Можам да потврдам дека добив примамлива понуда од Арсенал. Мене ми одговараше, а беше прифатлива и за мојот тогашен клуб Барселона. Сепак, челниците на Барса експресно ја одбија понудата на Арсенал. Мене ме информираа дека имаат потреба од моите услуги, дека сега не е време за реализација на таков трансфер”, откри искусниот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести