петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Вилјаш Боаш од 20 март нов тренер на Зенит

Андре Вилјаш Боаш ќе биде нов предводеник на руски Зенит

boas vo zenit

Поврзани вести

Младиот португалски стручњак и поранешен предводник на Порто, Челзи и Тотенхем, Андре Вилјаш Боаш, на 20 март ќе биде претставен како нов тренер на вицешампионот на Русија, Зенит.

„Фудбалскиот клуб Зенит сака да ја информира фудбалската јавност дека е постигнат договор за соработка со познатиот португалски стручњак Андре Вилјаш Боаш. Официјанлата презентација е закажана за 20 март, а поранешниот тренер на Порто, Челзи и Тотенхем ќе потпише двегодишен договор со опција истиот да биде продолжен за уште две сезони“, стоеше во официјалното соопштение.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести