четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вилмотс селектор на Белгија уште четри години

vilmots selektor

Поврзани вести

Фудбалската репрезентација на Белгија и во следните квалификациски циклуси за Европското првенство во Франција и за Светското првенство во Русија ќе биде предводена од актуелниот селектор Марк Вилмотс.

Легендарниот фудбалер на германскиот бундеслигаш Шалке, потврди дека пред неколку дена го потпишал новиот 4-годишен договор.

„Можам да кажам дека репрезентацијата на Белгија забележа одличен напредок во изминатите две сезони, како на фудбалскиот терен, така и надвор од фудбалските стадиони. Многу сум среќен што ја продолжив соработката, што и понатаму ќе соработувам со оваа одлична група на фудбалери што ќе ја продолжам соработката со техничкиот тим. Горд сум на овој нов договор, среќен сум што и понатаму ќе бидам селектор на фудбалската репрезентација на Белгија”, изјави Вилмотс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести