петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Виница ќе биде домаќин на коктел натпревар

Осмото издание на најголемото коктел натпреварување во Македонија „Вигор бармен куп“ ќе се одржува денеска и утре во Виница. 

132827704

Поврзани вести

Учесниците ќе се натпреваруваат во две категории: „класика“, каде се избира најдобриот и најатрактивен коктел, и „флер“ каде се оценува атрактивноста при правење коктели.

Во жирито членуваат стручњаци и шампиони од Хрватска. Сите коктели може да се дегустираат од публиката.

Најчитани вести