Крими хроника

Виничанец го пријавил својот син за дилање марихуана

Виничанец го пријавил својот син за дилање марихуана

Полицијата поднесе кривична пријава против В.С. (16) од Виница, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога, психотропни супстанции и прекусори“.

На 16 септември , во поициската станица во  Виница дошол  Т.С. заедно со неговиот син В.С. и на полициските службеници им предал наркотична дрога, што ја пронашол и одзел од неговиот син. Исто така, на негово барање извршен претрес во неговиот дом, каде се пронајдени и одземени 12 семки „канабис сатива“, а по извршено вештачење на донесената дрога е утврдено дека се работи за 75 грама наракотична дрога марихуана.