петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Виничанец го пријавил својот син за дилање марихуана

marihuana

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против В.С. (16) од Виница, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога, психотропни супстанции и прекусори“.

На 16 септември , во поициската станица во  Виница дошол  Т.С. заедно со неговиот син В.С. и на полициските службеници им предал наркотична дрога, што ја пронашол и одзел од неговиот син. Исто така, на негово барање извршен претрес во неговиот дом, каде се пронајдени и одземени 12 семки „канабис сатива“, а по извршено вештачење на донесената дрога е утврдено дека се работи за 75 грама наракотична дрога марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести