недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Виничанец влегол во станица и нападнал полицаец

policijarm

Поврзани вести

Триесет и деветгодишниот Г.Н. од Виница  без повод физички нападнал полицаец.

Тој неповикан влегол во службената канцеларија и без повод и причина нападнал полицаец фаќајќи го за униформата и влечејќи го кон себе. Г.Н. е задржан во полициската станица во Виница, извршен му е алкотест по што е констатирано присуство на алкохол во крвта.

Против напаѓачот ќе биде поднесена кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести