петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Виничанецот Душан Чимев најбрз до светиот крст во Скопје

1dusankrst

Последни вести

Душан Чимев од Виница беше најбрз од толпата верници кои денес се фрлија во светите води на Вардар и го фати светиот крст.

На сите македонски граѓани со православна вероисповед, 22-годишното момче им посака здравје и среќа.

Околу 120 граѓани се обидоа да го фатат светиот крст во водите на Вардар што од мостот кај хотелот Холидеј Ин го фрли архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

Најчитани вести