сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

Винтиџ-пунџа: За елегантни дами со стил (ВИДЕО)

Оваа фризура е актуелна и кај познатите личности, кои често ја избираат за црвениот килим.

kosa-7-681x383

Поврзани вести

Ниско завиткан кок е класика меѓу фризурите, бидејќи е чест избор на припадниците на благородничките семејства, како во минатото, така и денес.

Станува збор за винтиџ-фризура, која се’ уште е актуелна и кај познатите личности, кои често ја избираат за црвениот килим.

Во туторијалот во продолжение можете да погледнете како можете сами да ја направите.

Најчитани вести