вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Полски авион принудно слета во Бугарија, по дојава за поставена бомба

„Патник рече дека во авионот се наоѓа бомба, по што заради безбедност леталото принудно слета на аеродромот во Бургас“ – изјавила портпаролката на аеродромот.

avioni-520x296

Последни вести

Поради дојава за поставена бомба призмјен е авион што летал од Варшава кон Египет. Утрово леталото принудно слетало во Бургас, Бугарија.

„Патник рече дека во авионот се наоѓа бомба, по што заради безбедност леталото принудно слета на аеродромот во Бургас“ – изјавила портпаролката на аеродромот.

161 патник биле евакуирани, а безбедносните служби го прегледале леталото што било на пат за Хургада, во Египет.

Патникот што ја предизвика тревогата е на испитување.

Најчитани вести