понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Висока опасност од пожари во Грција

Најголем ризик од појава на пожари имаат реоните Атика и островите во Егејското Море.

grija

Последни вести

Грчката Цивилна заштита издаде предупредување денеска за висока опасност од пожари во неколку реони во државата, јави Радио Атина.

Најголем ризик од појава на пожари имаат реоните Атика и островите во Егејското Море.

Во меѓувреме, три шумски пожари се активни од вчера во Грција – во реонот на Мани, најјужна точка на Пелопонез, на островот Кефалонија и во Алмирос во близина на Волос. Пожарите не се закана за населени реони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести