среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Вистински пролетни температури во следните денови

Вистински пролетни температури

stock-footage-branch-of-an-elm-in-the-park-with-translucent-in-the-sun-leaves-the-setting-sun-through-the-autumn

Поврзани вести

За време на овој викенд, како и за првите денови од следната недела, ќе преовладува стабилно, суво и топло време, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре најстудено ќе биде во Маврово со максимални пет степени, додека најтопло ќе биде во Гевгелија со температура до 14 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10-от степен.

За в недела се очекува слично време со температура од 12 до 17 степени.

Стабилното, суво и топло време ќе се задржи и во следните денови, кога температурата ќе се движи околу 20-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести