четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 53

„Витаминка“ донираше за поплавените во Скопје

Досега повеќе компании и граѓани донираа за настраданите во поплавите.

pop3(4)

Последни вести

Со донација во износ од 10.000 евра и храна во исто толкава вредност, компанијата „Витаминка“ помогна на жртвите и тешко погодените граѓани кои останаа без или со разурнати домови од катастрофалните поплави кои се случија во саботата.

Досега повеќе компании и граѓани донираа за настраданите во поплавите.

Најчитани вести