вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Визбегово и Качанички пат без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1)

Последни вести

Поради изведување на водоводен приклучок на Качанички Пат бб (до железниот мост), без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од индустриската зона во Визбегово од 09:00 часот па се до изведување на истиот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести