Магазин

Вкусен напиток за рамен стомак

Вкусен напиток за рамен стомак
Cocktail of banana with orange and yogurt.

Сите кои некогаш се обиделе знаат колкав напор е потребен за да имате тело од соништата.

Често се случува секојдневните рутини да направат да исчезнат добрите навики кои сме ги имале. Слабо се храните, ги прескокнувате вежбите и додека да трепнете – сте го стомачето!

Очигледно е дека диеталниот режим на исхрана и вежбањето се вистинското решение, но никој не може да ве обвини затоа што сакате брзи резултати кои бараат мал напор.

Магичниот напиток е всушност бананата. Бананите не само што може да Ви помогнат кај детоксикацијата – туку кога се во комбинација со лененото семе, можат да го израмнат вашиот стомак.

Состојки:

-1 банана

-1 портокал

-1/2 шолја јогурт со низок процент на масленост

-1 лажица кокосово масло

-малку ѓумбир

-2 лажици ленено семе

-2 лажици сурутка во прав

Начин на подготовка:

Сите состојки исецкајте ги во блендер, а потоа испијте го напитокот.