Магазин

Решете се од болката во желудникот со вкусен растителен путер

Решете се од болката во желудникот со вкусен растителен путер
Bread And Butter

Овој сендвич е одличен лек за болен желудник, затоа што билките који се составен дел од него се природни аналгетици. Путерот создава добар слој околу желудникот, а црниот леб помага при лачење на желудочен сок.

Потребно ви е :

-200 гр путер

-лажица ајдучка трева

-лажица кантарион

-лажица невен

t_04eab5b5d416d6cab3f80348dc31591d_251490_magicnobilje_v

Подготовка:

Во мелница за кафе сомелете ги сите билки, потоа правот ставете го во путерот со што ќе добиете растителен путер.

Се препорачува путерот да го нанесувате на црн леб (ражен) и да јадете половина час пред оброкот.