сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Владан Матиќ, тренер на унгарската Татабања

Untitled

Последни вести

Доскорешниот селектор на ракометната репрезентација на Србија, Владан Мариќ, само три дена откако по катастрофалниот пораз од Чешка реши да поднесе оставка од селекторското место, си најде нов ангажман. Тој ќе биде тренер на екипата на Татабања од унгарското првенство.

Матиќ потпиша двегодишен договор со екипата која беше на четвртото место во унгарското првенство. Владан Матиќ пред да биде селектор на Србија, беше на тренерската позиција во Целје Пивоварна Лашко, а има и повеќе годишно искуство во унгарските клубови како тренер на ПИК Сегедин и Ференцварош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести