понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Владата ги отвори вратите за граѓаните

vlada

Поврзани вести

Македонската Влада денеска од 10 до 17 часот ги отвори вратите за сите љубопитни граѓани кои одблиску сакаа да се запознаат со секојдневната работа и спроведување на владините политики.

Во Владата на Република Македонија  денеска се  одржува  манифестацијата „Црвен тепих за граѓаните“, во чии рамки граѓаните ќе имаат можност да ја посетат Владата и непосредно да се запознаат со работата, начинот на функционирање, спроведување на владините политики, како и со организација на нејзината работа.

Во рамките на обиколката на зградата ќе бидат опфатени и Салата за билатерални средби, Кабинетите на Потпретседателите на Владата, Генералниот секретаријат и Дебатната сала.

Пријавувањето за оваа посета траеше до средата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести