петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Владата ќе постави црвен тепих за граѓаните

По успешниот „Ден на идеи“, македонската Влада реши уште еднаш да ги отвори вратите за граѓаните и да им понуди можност одблиску да се запознаат со нејзиното секојдневно функционирање.

vlada

Поврзани вести

Од Владата информираат дека во петок, од 10 до 17 часот граѓаните ќе имаат можност да се запознаат со работата, начинот на функционирање, спроведувањето на владините политики, како и со целокупната организација на работата преку присуство на седница на владина комисија.

Во рамките на обиколката на домот на извршната власт граѓаните ќе ги посетат Салата за билатерални средби, Кабинетите на потпретседателите на Владата, Генералниот секретаријат и Дебатната сала.

Сите заинтересирани граѓани кои сакаат во петок да бидат гости во Влада мора уредно да се пријават на телефонските броеви 02 3118-782 и 02 3131-365 до среда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести