сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Владата ќе продолжи да инвестира во студентските домови

spiro ristovski

Поврзани вести

Владата и понатаму ќе продолжи да инвестира во сместувачките капацитети на студентските домови, рече денеска министерот за образование и наука, Спиро Ристовски.

Тој нагласи дека Владата досега инвестирала 200 милиони денари во реконструкција на студентските домови, со цел подобрување на условите за живеење.

Ристовски нагласи дека веднаш по изборите ќе преземат мерки за подобрување на условите во студентскиот дом „Гоце Делчев“, а најсоодветен период за тоа ќе биде летниот поради помалата фреквенција на студенти.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести