недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Владата нуди поволности за изградба на градинки и домови за стари лица

vlada

Поврзани вести

Владата на Република Македонија денескабќе одржи прес-конференција на која ќе говори Александар Ѓорѓиев, портпарол на Владата на Република Македонија.

Тема на прес-конференцијата е проектот за поволности за изградба на домови за стари лица и детски градинки.

Прес-конференцијата ќе се одржи во просториите на Владата на Република Македонија со почеток во 11:45 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести