сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Владата со помош од 100.000 евра за поплавите во Хрватска

vlada

Поврзани вести

Македонската Влада ќе испрати финансиска помош од 100.000 евра за Хрватска, како помош при спарвување со поплавите.
Владата претходно финансиски им излезе во пресрет и на Србија и Босна и Херцеговина, исто така со помош од по 100.000 евра.

Овие балкански државни поради дождовите и надојдените реки се соочија со катастрофални поплави од огромни размери.

 hr

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести