петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Владимир Кличко: Украина се наоѓа на работ на граѓанска војна

vladimir klicko

Поврзани вести

Познатиот боксер и брат на лидерот на опозициската украинска партија „Удар“ Виталиј Кличко, Владимир Кличко изјавил дека Украина се наоѓа на работ на граѓанска војна и ситуацијата во земјата може да доведе до диктатура, пренесе “Газета Ру“.

„Постојните проблеми кај нас, за жал може да прераснат во граѓанска војна, каде ќе загинат многу луѓе. Можеме да ја загубиме Украина, а ќе биде воспоставена и диктатура “, вели Владимир Кличко.

При тоа боксерот, решил да тргне по стапките на својот постар брат Виталиј, забележувајќи дека ситуацијата во земјата е критична и може да се промени и да ескалира во секој момент .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести