сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Владина делегација ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

GoceDelchev

Последни вести

Делегација на Владата на Република Македонија денеска по повод одбележување на 143 години од раѓањето на Гоце Делчев, ќе положи свежо цвеќе во црквата „Св.Спас“ во Скопје.

Почетокот е предвиден за 11:00 часот.

Најчитани вести