недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Владина делегација ќе положи свежо цвеќе на гробот на загинатиот претседател Трајковски

vlada

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, и министерот за животна средина и просторно планирање, Абдилаќим Адеми, по повод одбележувањето на 10 години од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски, денеска ќе положи свежо цвеќе на гробот на загинатиот претседател во Алејата на великаните, на Градските гробишта во Бутел.

Почетокот е предвиден за 12 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести