понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Владина делегација ќе положи свежо цвеќе по повод 142 години раѓањето на Гоце Делчев

Владина делегација ќе положи свежо цвеќе по повод 142 години од раѓањето на македонскиот револуционер

vlada

Поврзани вести

Делегација на Владата во состав министерот за здравство, Никола Тодоров, министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, министерот за култура, Елизабета Канческа Милевска и министерот за животна средина и просторно планирање, Абдилаќим Адеми, денеска по повод одбележување 142 години од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе положи свежо цвеќе во црквата „Св.Спас“ во Скопје.

Почетокот е предвиден за 11 часот.

Потоа, во 12 часот владината делегација ќе положи свежо цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев на плоштадот „Македонија“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести