сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Владина делегација во економска посета на Виена

invest-in-macedonia1-600x300

Поврзани вести

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски престојува во економска посета на Виена каде пред австриски бизнисмени од различни сектори ќе ги презентира поволностите за инвестирање во Македонија.

Бизнис средбата со австриските стопанственици се реализира во соработка со Федерацијата на австриските индустрии.

Во составот на македонската делегација се и министерот за привлекување странски инвестиции Висар Фида и директорот на ТИРЗ Виктор Мизо.

Најчитани вести