четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Влатко Илиевски и Марина Овезовска го изиграа последниот танц

vlatko i marina

Поврзани вести

Пејачот и водител Влатко Илиевски и неговата професионална танцова партнерка Марина Овезовска го изиграа последниот танц во втората сезона на „Танц со ѕвездите 2“.

Имено, Влатко и Марина во последната емисија играа виенски валцер, а со тоа го заокружија своето натпреварување во популарното шоу. Тие се шестата двојка која си оди дома.

Во игра остануваат уште четири танцови двојки кои ќе се борат за влез во големото финале на најгледаното македонско телевизиско шоу.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести