недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Влатко Лозаноски утре ќе пее во Зоолошка

Со настапот на Лозаноски ќе заврши првиот серијал на детскиот фестивал. Вториот серијал започнува во септември и ќе трае се до средина на октомври.

vlatko

Последни вести

Македонскиот поп изведувач Влатко Лозаноски ќе настапи утре во Зоолошката градина во рамки на Детскиот ЗОО Фест, каде ќе изведе дел од своите хитови. Лозаноски ќе биде гостин на утрешното издание на фестивалот наменет за најмладите посетители на Зоолошката градина, а кој се одржува веќе седум саботи по ред.

Со настапот на Лозаноски ќе заврши првиот серијал на детскиот фестивал. Вториот серијал започнува во септември и ќе трае се до средина на октомври.

Како специјални гости на фестивалот, во изминатите негови изданија беа Панчо и Андреј ДНК, Симона Попоска и Дарко Илиевски. Дел од програмата на последниот серијал беа забавните музички настани со децата од Поточиња, учењето на нови модерни танци со танцовиот клуб Сонриса и едукацијата за животните во едукативното катче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести