среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Влегол во туѓа куќа и украл 1.500 и златен накит

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

download (13)

Последни вести

На улица Финска, во Скопје, вчера  непознато лице со употреба на сила го отворил прозорецот и влегол во куќата сопственост на В.П. (55), при што извршил тешка кражба одземајќи паричник во кој имало 1.500 евра и златен накит, причинувајќи материјална штета од околу 420.000 денари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести