сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Влезниците за дуелот со Словачка со “солени” цени

репрезентација

Поврзани вести

Фудбалската федерација на Македонија денес ги одреди цените за натпреварот против Словачка, кој нашата репрезентација го игра во рамките од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2016 година.

Натпреварот се игра на 15 ноември на националната арена “Филип Втори”, а цените за овој меч се движат од 100 до 500 денари во зависност од трибината и самото место.

За западната трибина картите се со цена од 100 денари, додека за јужната и северната трибина билетите се со цена од 150, 250, 400 и 500 денари.

Влезниците можат да се набават во продажната мрежа на МКтикетс, во продажните салони на „ONE“ како и во Југотон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести