недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Влезот за МЗТ Скопје – Раднички слободен

5a9cb7f1-5ec1-4e51-8cfe-a788c030edbe

Поврзани вести

Македонскиот кошакрски шампион МЗТ Скопје Аеродром соопшти дека влезот за последниот меч од АБА лигата против Раднички од Крагуевац (сабота, 19.00 ч) во СЦ Борис Трајковски ќе биде бесплатен за сите посетители.

Натпреварот против Раднички ќе биде од посебно значење за капитенот на МЗТ Скопје Аеродром, Тодор Гечевски, за кого ова ќе биде последен меч во АБА лигата, се наведува во клупското соопштение.

Металците ги повикува своите симпатизери да дојдат во што поголем број и да му помогнат на клубот во освојување на шестата позиција на табелата која води во Еврокупот наредната сезона.

МЗТ Скопје Аеродром во пресрет на последното коло од регионалната лига има скор од 23 победи и 13 порази.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести