петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

ВМРО-ДПМНЕ до Дамјановски: Зошто фирмите на кои сте им платиле 500.000 евра за чистење снег не си ја вршат работата?

kum-11-640x360

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ и денеска го прозва градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски за неисчистените улици од снег.

Од партијата прашуваат зошто градоначалникот толку доцна склучил договор за чистење на улиците и зошто фирмите на кои им платил повеќе од 400 илјади евра не си ја вршат работата.

Најчитани вести