вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВМРО ДПМНЕ го осуди инцидентот пред канцеларијата на СДСМ

Владејачката партија го осуди синоќешниот инцидент

vmro-dpmne-500

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува активирањето на експлозивна направа  кое се случи доцна синоќа во Скопје, се вели во соопштението од владејачката партија по повод вчерашниот инцидент пред канцеларија на СДСМ во Карпош.

ВМРО-ДПМНЕ ги  повика институциите на системот во најбрз можен рок да го расветлат случајот на активирањето на експлозивата направа  и виновниците да ги изведат пред  лицето на правдата.

Од партијата апелира до сите политички субјекти да се воздржат од политичка злопотреба на овој настан, да овозможат институциите да ги откријат сторителите, за да се утврди вистинската позадина и цел на овој настан.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести