четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

ВМРО-ДПМНЕ го осудува физичкото насилство- бара МВР итно да ги открие сторителите

vmro-dpmne

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува физичкото насилство во последните три дена зад кој е многу веројатно е дека стојат политички мотиви.

Го повикуваме  министерството за внатрешни работи итно да ги открие сторителите и нарачателите на ваквото физичко насилство, и да ги изнесе пред лицето на правдата.

Непостапувањето, или ненавременото постапување од страна на државните институции, ќе создаде атмосфера, овие криминални дејствија на поединци, да ги решава улицата и самите граѓани, велат од партијата, велат од партијата.

Најчитани вести