сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВМРО-ДПМНЕ го повтори ставот за правна разрешница во случајот „Пуч“

vdvdvd

Последни вести

Смешната внатрепатриска дискусија во СДСМ за наводна амнестија која несреќно ја пласираа мислејќи на нивниот лидер за потоа некој неупатени да ја рашират дека се мисли на сите е само доказ за стравот и хаотичноста кои што владеат во СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Во продолжение следува соопштението на владејачката партија

За да им ги скратиме маките во дискуцијата и да ги смириме духовите во СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ го повторува ставот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кои СДСМ и деструктивните соросоиди побрзо би сакале да го заборават.

За целиот овој случај ќе има правна и политичка завршница!

Очигледно зборовите правна завршница во СДСМ не сакаат да ги видат. Ние оваа вештачки креирана тема ја гледаме низ призма на внатрепартиски проблеми и местенки во СДСМ.

Најчитани вести