вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на митинзи во Тетово и Гостивар

ivanov-miting-sveti-nikole

Поврзани вести

Политичките партии денеска ја продолжуваат претседателската кампања и воедно кампањата за предвремените парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ централни митинзи ќе одржи во Гостивар и во Тетово, а претходно ќе имаат средби со граѓани во Желино, Боговиње и помал митинг во Теарце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести