четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВМРО ДПМНЕ: Иванов води со 100.000 гласови пред Пендаровски

images

Поврзани вести

Ѓорге Иванов води пред Стево Пендаровски со 100 илјади гласови, според информациите на Аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ.

Од околу 73 отсто од преброените гласови (обработени 650.000 гласови), 347. 380 гласале за Иванов, а 247.380 гласале за Пендаровски.

Илјаз Халими освоил 24.480, а Зоран Поповски 20.569 гласови.

Од досега преброените ливчиња 14.008 се неважечки.

Излезноста на овие избори е 52,33 отсто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести