четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВМРО ДПМНЕ ја потврди иницијативата за Иванов

На неа, според ВМРО ДПМНЕ, до сега се потпишале педесетина интелeктуалци, јавни личности, но од таму не сакаат да даваат повеќе детали за иницијативата која вчера ја објави Канал 5

gorge-ivanov.jpg500

Поврзани вести

Центарот за комуникации на владејачката партија денеска ги потврди информациите на Канал 5 дека кај нив пристигнала иницијатива со поддршка на актуелниот претседател на државата Ѓорге Иванов.

На неа, според ВМРО ДПМНЕ, до сега се потпишале педесетина интелeктуалци, јавни личности, но од таму не сакаат да даваат повеќе детали за иницијативата која вчера ја објави Канал 5, а според која потписниците бараат од владејачката партија, претседателот Иванов да ја добие партиската поддршка на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ  на која што ќе биде избран кандидатот за претседател за престојните претседателски избори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести