петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВМРО ДПМНЕ ја стартува кампањата со голем митинг во Скопје

Партии утре ја почнуваат кампањата за парламентарните избори

MitingOhrid

Поврзани вести

Политичките партии од утре ја почнуваат предизборната кампања за предвремените парламентарни избори почнува утре, кој отсега паралелно ќе се одвива со кампањата за претседателски избори.

ВМРО ДПМНЕ кампањата за парламентарните избори ќе ја почне утре од Скопје со голем митинг на плоштадот „Македонија“ со почеток во 20 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести