вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ВМРО-ДПМНЕ: Либертас води на листата за награда од Сорос

Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека е очигледно дека постои трка помеѓу опозициските портали кој повеќе ќе му се допадне на СДСМ и на Сорос.

500vmro-dpmne-3

Поврзани вести

Од владејачката партија реагираат на написот објавен на интернет порталот Либертас со наслов „Каде исчезна Груевски?“

Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека е очигледно дека постои трка помеѓу опозициските портали кој повеќе ќе му се допадне на СДСМ и на Сорос.Според нив  трката ја водат новинари кои или имаат политички амбиции или имаат намера да заграбат поголем дел од финансискиот колач кој Сорос и Заев го дели за нив.

„За нас е видливо дека кај овие неколку портали повеќе нема граница што е професионално новинарство, а што е партиско навивање, омаловажување, манипулирање и лажење. Веќе никој не се оптеретува со содржините н нивно демантирање, но како феномен станува интересно да се види каде е дното, дали е допрено или има уште подлабоко“, се наведува во реакцијата

Либертас, покрај силната конкуренција, нагласуваат од ВМРО-ДПМНЕ, денес води на листата за награда од Сорос. Ако тоа е целта треба да се горди на себе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести