петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВМРО-ДПМНЕ:Митовски, поранешен пратеник на СДСМ, добивал тендери од 50 милиони денари

Веќе целата македонска јавност знае како работат градоначалниците од СДСМ и како и за што ги користат парите од своите граѓани. Тоа е модел по кои што работат сите од СДСМ.

vmrodpmne

Поврзани вести

Зоран Дамјановски преку Општина Куманово реагираше на прес конференција на ВМРО – ДПМНЕ , но не негираше дека поранешниот пратеник на СДСМ во два мандата Драган Митовски преку својата фирма добивал тендери од општината.

Од владејчката партија информираат Драган Митовски како сопственик на фирмата Алми – Петрол Дооел Куманово, склучил 4 договори за јавни набавки со Општина Куманово во вредност од 50.056.038 денари.

„Со самото тоа што Зоран Дамјановски избегнува да даде било каков одговор и зборува за сосема други теми тој впрочем потврдува дека сме биле во право. Впрочем за тоа што го кажавме има и соодветни документи кои беа приложени. Очигледно Дамјановски се осети откриен за своето сомнително работење, па проба исто како и Зоран Заев да избегне директно да одговори зошто токму Драган Митовски, поранешен пратеник во два мандати на СДСМ, добивал тендери во вредност од 50.056.038 денари“, се наведува во реакцијата од партијата.

Веќе целата македонска јавност знае како работат градоначалниците од СДСМ и како и за што ги користат парите од своите граѓани. Тоа е модел по кои што работат сите од СДСМ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести