четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осуди вербалниот напад врз Пендаровски

vmro-dpmne-500

Поврзани вести

ВМРО ДПМНЕ најостро го осуди вербалниот напад што денеска попладне се случил врз кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски во скопско Лисиче.

„Ги повикуваме институците веднаш да ги најдат и казнат сторителите. Се работи за изолиран случај кој треба и мора да се казни“, се наведува во соопштението од ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ претходно соопшти дека Пендаровски бил вербално нападнат од, како што тие тврдат, партиски активисти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести