вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВМРО-ДПМНE: Нека овој ден не обедини сите заедно во изградбата и напредокот на татковината

vmro-dpmne-500

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на државноста 8 септември. Овој празник преставува остварување на една голема идеја, да се има своја држава.

Во овие години на независност Македонија се соочи со многу премрежја и предизвици, многу препреки и проблеми. Но граѓаните покажаа дека обединети, сложно и со заедничка волја може да се постигне многу повеќе, тие покажаа дека заедничката иднина и просперитетот е поважен од поделбите и несогласувањата.

Затоа, нека овој ден не обединува и потсетува на потребата заедно сите да се вложиме во процесот на изградбата и напредокот на нашата татковина, нека овој ден не потсетува на предизвиците кои сме ги надминале и нека овој ден вечно ги потхранува визијата и стремежот за подобра Македонија

Нека е честит и вековит 8 Септември! Нека е вековита Република Македонија!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести