понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 48

ВМРО-ДПМНЕ потпиша меморандум за соработка со 4 граѓански здруженија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска потпиша меморандум за соработка со четири граѓански здруженија.

меморандум

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ е партнер со граѓаните, таа соработка трае со години, подвлече Груевски, по потпишувањето на меморандумот.

-Се наоѓаме во предизборен период. Граѓаните ја вреднуваат програмата и проектите. Оваа соработка, преку потпишаниот меморандум е во насока и на заедничко разгледување на идеи и предлози од сите субјекти во општеството. Довербата се гради секој ден, а тоа ќе продолжи и во иднина преку плодна соработка, заклучи Груевски.

memorandum-jpg1_-640x360

Груевски подвлече и дека ВМРО-ДПМНЕ ги обединува сите кои сакаат подобра иднина за Македонија и нејзините граѓани.

Најчитани вести