сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

ВМРО-ДПМНЕ: Празничните денови нека донесат радост, топлина и спокој во секој дом

500vmro-dpmne-

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ на сите православни христијани во Македонија им го честита големиот празник, Рожденство Христово- Божик.

„Празничните денови нека донесат радост, топлина и спокој во секој дом. Во овие празнични мигови да се присетиме на христијанските вредности на милосрдие, љубов, хуманост и толеранција кон нашите ближни, кон пријателите и нашите соседи. Светлоста на Божиќ нека биде водилка на секој од нас на нашиот пат кон личниот успех и среќа. Успехот на поединецот е и успех на државата. Нека е честит и вековит празникот Рожденство Христово, Божиќ,“ се вели во честитката од ВМРО-ДПМНЕ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести