сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ сака човечките трагедии да ги наметне како поле за политичка пресметка

g_vmro-dpmne-4

Поврзани вести

Ужаснати сме од нивото на дискусија кое СДСМ го наметнува. СДСМ сака човечките трагедии да ги наметне како поле за политичка пресметка. Бескурпулозна и очајна борба за власт која одамна ги погази сите човечки принципи. Ова меѓу другото се наведува во соопштението што владејачката ВМРО – ДПМНЕ денес го упати до јавноста.

Во продолжение интегрален текст од соопштението:

СДСМ се повеќе го спушта дното на политичкото делување.

Секоја индивидуална трагедија во нивниот ум е единствениот начин како може да се приграби некој политички поен.  Денес било донесено починато 11 месечно бебе во болница и за СДСМ тоа е политичка тема. Срамно.

Ужаснати сме од нивото на дискусија кое СДСМ го наметнува. СДСМ сака човечките трагедии да ги наметне како поле за политичка пресметка. Бескурпулозна и очајна борба за власт која одамна ги погази сите човечки принципи.

Единствената апсурдна теза во која СДСМ опстојува е дека само во време на Никола Тодоров умирале луѓе.

Граѓаните знаат колку се овие тези ниски и нелогични. Граѓаните знаат дека оваа Влада инвестираше стотоци милиони евра во здравството, а владите на СДСМ инвестираа во накитот на Шекеринска и другите министерки. Граѓаните го паметат дното што го имаше допрено здравството во време на СДСМ.

Тоа што реагираат за делувањето на Лекарската комора е уште еден показател за политичките постапки на докторите кои се нивни членови и за директната инволвираност на СДСМ во оваа брутална и апсурдна хајка при што очигледно не знаат да направат разлика меѓу етика и гнасна партиска задача.

Граѓаните на 24-ти април ке им покажат што мислат за ваквото потценување и понижување кое го трпат од СДСМ.

Најчитани вести