среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ продолжува да ги користи децата за дневнополитички поени

VMRO

Поврзани вести

Продолжува бесрамната пракса на СДСМ да ги користи децата во својата борба за ситни дневнополитички поени, порачаа од владејачката партија ВМРО – ДПМНЕ по повод обвинувањата од страна на СДСМ за злоупотреба на децата во политичките кампањи.

Интегрален текст од соопштението на ВМРО – ДПМНЕ:

И после цел месец СДСМ и Андреј Жерновски немаат одговор на прашањето кој сакал да ги киднапира децата во „11 Октомври“?

Кои се измислените киднапери на деца кои СДСМ и Жерновски ги користеа во својата црна кампања, злоупотребувајќи ги децата и навредувајќи ги родителите кои не пријавиле обид за киднапирање?

Ова е само продолжение на бесрамната пракса на СДСМ да ги користи најмладите во својата борба за ситни дневнополитички поени.

СДСМ во својата безидејна кампања сега ги турка и децата од Општина Аеродром, измислувајќи повторно подли лаги и манипулирајќи.

За оваа злоупотреба на децата СДСМ ќе плати за 150 дена.

СДСМ не научи дека со лаги, манипулации и злоупотреба на граѓаните во политички цели не се доаѓа на власт.

На 24-ти април по десетти пат СДСМ ќе ја повтори лекцијата.

Најчитани вести