петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Оливер Спасовски се лицемерни

vmro dpmne

Поврзани вести

СДСМ и Оливер Спасовски се лицемерни. Кога беа на власт не одвојуваа ни денар за субвенционирање на земјодеството, а земјоделците ги тепаа и ги третираа како граѓани од втор ред, се вели реакцијата на ВМРО ДПМНЕ на изјавата на генералниот секретар Спасовски.

„Сите уште се сеќаваат како СДСМ ја навредуваше Владата на ВМРО-ДПМНЕ и ја нарекуваше земјоделска Влада само затоа што одвои пари за субвенции во земјодеството. Тие и до ден денес немаат искрен однос кон земјоделците, затоа што ниту еднаш не кажаа дали треба или не треба да се исплаќаат субвенции за поддршка на земјоделството. Единствено што ги интересира СДСМ е како да ги злоупотребат земјоделците пред секој изборен циклус со цел да добијат ситни партиски поени“, се вели во реакцијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести