петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ избегнува да даде одговор зошто Заев ја лажеше јавноста за личниот имот

„Во СДСМ молчат зошто Зоран Заев излажа колку вредат фирмите на неговото семејство. Во СДСМ сеуште молчат зошто едни суми и вредности кажува Заев во јавноста, а други суми излегуваат од официјалните документи, “ се вели во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ.

g_vmro-dpmne-4

Поврзани вести

„Наместо да даде одговор како е возможно нивниот претсадател Зоран Заев да поделил милиони на фирмите на своите роднини, СДСМ се обидува да ја дефокусира јавноста со манипулации,“ се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на пресот на СДСМ.

Понатаму во соопштението се вели дека СДСМ избегнува да даде одговор зошто нивниот Претседател Зоран Заев ја лажеше јавноста за својот личен имот.

„Во СДСМ молчат зошто Зоран Заев излажа колку вредат фирмите на неговото семејство. Во СДСМ сеуште молчат зошто едни суми и вредности кажува Заев во јавноста, а други суми излегуваат од официјалните документи. Од нив јавноста очекува да дадат одговори за десетиците јавни набавки, кои ги добивале фирмите на братот, таткото, чичкото, стрината и братучедите на Зоран Заев и конечно да ја признаат мрежата која ја создале во Струмица за испумпување на народни пари за лично богатење,“ се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести